تاریخ : شنبه 7 اسفند 1395
کد 9436
منبع : تابناک مشاهده خبر در سایت منبع

فوایددودکردن عنبرنسارا

یک متخصص طب سنتی گفت: دود کردن عنبر نسا یا عنبر نسارا یکی از روش‌های درمانی طب سنتی است که در بیماری‌های مختلف عفونی از جمله عفونت چشم، دندان، سینوس، عفونت‌های واژینال و یا حتی عفونت‌های پوستی مثل آبله مرغان و ... استفاده می‌شود.

به گزارش پویا، غلامرضا کردافشاری درباره دود درمانی اظهار داشت: یکی از روشهای درمانی طب سنتی استفاده از دود درمانی است.

وی افزود: از زمانهای بسیار قدیم، مردم از دود گیاهان دارویی برای بهبود و رفع برخی اختلالات استفاده می‌کردند و به طور گسترده در بسیاری از فرهنگها استفاده می‌شد، حکمای معروف طب سنتی نیز استفاده از دود درمانی را توصیه می‌کردند.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: تاریخ استفاده از دود درمانی بر اساس کتیبه‌های نوشته شده به خط میخی موجود در بین‌النهرین به 2600 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد و هنوز هم در درمان بیماریهایی مثل سرفه، سرماخوردگی، آسم، سینوزیت مزمن، برونشیت، پنومونی، فارنژیت، رینوره، اتوره، دیسمنوره، قاعدگی نامنظم، عفونتهای ادراری تناسلی، هموروئید، بیماریهای پوستی، التهاب و عفونتهای انگلی و بیماریهای دندانی به کار می‌رود.

کردافشاری متذکر شد: دود کردن عنبرنسا یا عنبر نسارا یکی از روشهای درمانی طب سنتی است که در بیماری‌های مختلف عفونی از جمله عفونت چشم، دندان، سینوس، عفونت‌های واژینال یا حتی عفونت‌های پوستی مثل آبله مرغان و ... استفاده می‌شود اما مسئله مهمی که باعث می شود مردم از استفاده آن امتناع کنند، بوی بد دود آن است.

وی یادآور شد: لذا این مسئله باعث شد که «عود عنبرنسا» تهیه شود که با میزان استاندارد و به تدریج می‌سوزد و دود موردنظر را تولید می‌کند و در عین حال بوی بد آن خیلی شدید نبوده و قابل استفاده در منزل است.
  • تایید شده
  • در 1395/12/07
  • ساعت 10:34