تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 965
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس شرکت گاز مریوان:

امسال احتمال «قطعی گاز» در مریوان داریم

رئیس گازرسانی شهرستان مریوان گفت: گاز مشترکان شهرستان مریوان از شمال کشور تامین می‌شود بنابراین با توجه به برودت هوا و سردی و بارش نزولات آسمانی انتظار بالا رفتن مصرف و احتمال قطعی گاز وجود دارد.

حسین عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان اظهار داشت: گاز مشترکین شهرستان مریوان از شمال کشور تامین می‌شود بنابراین با توجه به برودت هوا و سردی و بارش نزولات آسمانی انتظار بالا رفتن مصرف و احتمال قطعی گاز وجود دارد.

وی احتمال قطعی گاز در مریوان را مربوط به اختلالات احتمالی در شمال کشور عنوان کرد و گفت: شهرستان مریوان یکی از شهرستان‌های سردسیر استان کردستان است که در فصول سردسال به دلیل میزان برودت هوا و سردی، میزان مصرف گاز در این ایام به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند و احتمال قطعی گاز را نیز داریم.

رئیس گازرسانی شهرستان مریوان تصریح کرد: در شهرستان مریوان بیش از 52 هزار و 976 مشترک گاز خانگی و تجاری وجود دارد که از این تعداد چهل هزار و 48 مشترک گاز خانگی و تجاری مربوط به شهر مریوان، چهار هزار و 202 مشترک مربوط به "کانی‌دینار" و 272 مشترک گاز نیز مربوط به "برده‌رشه" است.

وی گفت: در شهرستان مریوان بیش از 153 روستا دارای سکنه وجود دارد که بیش از 137 روستای آن قابلیت دارا بودن اشتراک گاز را دارند و تاکنون به 69 روستا گازرسانی شده است.

عباسی با اشاره به اینکه بیش از 69 روستای مریوان هم‌اکنون دارای اشتراک گاز خانگی هستند افزود: در این روستاها هشت هزار و 283 خانوار با بیش از 33 هزار و 704 نفر از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر اقدامات لازم برای گازرسانی به سه روستای شهرستان مریوان انجام شده است و امیدواریم با تخصیص اعتبار و مشخص نمودن پیمانکار کارهای آن در سریع‌ترین زمان صورت گیرد.

رئیس گازرسانی شهرستان مریوان با اشاره به وقوع حوادث مختلفی که منجر به فوت شده است گفت: از زمان گازرسانی به شهرستان مریوان تاکنون حوادث زیادی رخ داده که متاسفانه در این حوادث بیش از 12 نفر فوت کرده‌اند و امیدواریم شهروندان با رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز سلامتی خود و خانواده‌هایشان را تامین کنند.

وی گفت: از 12 نفر فوت شده در این شهرستان 9 نفر آنها به دلیل استفاده ناصحیح از آب گرمکن‌های دیواری بوده و و نصب این آبگرمکن‌ها در حمام بیشترین خطر جانی را به دنبال دارد که نیاز است شهروندان در هنگام استفاده و انتخاب محل نصب این وسیله موراد لازم را رعایت کنند.

رئیس گازرسانی شهرستان مریوان خاطر نشان کرد: خوشبختانه امسال هیچ حادثه فوتی در مریوان نداشتیم و می‌توان با رعایت نکات ایمنی و استفاده صحیح از ایجاد حوادث احتمالی پیشگیری کرد. 

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 4:12