تاریخ : يکشنبه 8 اسفند 1395
کد 9687
منبع : پایگاه خبری آفتاب مشاهده خبر در سایت منبع

براساس نتایج یک مطالعه؛

کمردرد احتمال مرگ زودهنگام را افزایش می‌دهد

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، افراد سالخورده ای که از کمردرد و گردن درد رنج می برند، بیشتر احتمال دارد که دچار مرگ زودهنگام شوند.
آفتاب‌‌نیوز :
این مطالعه که بر روی حدود چهار هزار و 400 فرد بیش از 70 سال انجام شد، نشان داد افراد مبتلا به درد ستون فقرات هر سال 13 درصد بیشتر احتمال دارد که جان خود را از دست بدهند.

با این حال محققان دانشگاه سیدنی که این مطالعه را انجام داده اند، اظهار داشتند، هنوز در مورد اینکه چگونه کمردرد باعث مرگ زودهنگام می شود، اطلاعی ندارند.

اما تحقیق قبلی نشان داده است که درد مزمن می تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن افراد را کاهش دهد و آنها را نسبت به ابتلا به بیماری مستعدتر سازد.

دکتر 'متئو فرناندز' نویسنده ارشد این مطالعه گفت: این یک یافته مهم است زیرا بسیاری از افراد تصور می کنند که کمر درد تهدید کننده زندگی نیست.

با این حال وی خاطر نشان کرد که این یافته ها نیازمند تحقیقات بیشتر است زیرا درحالیکه ارتباط واضحی میان کمر درد و مرگ و میر وجود دارد اما هنوز در مورد اینکه چگونه کمر درد باعث از دست دادن جان افراد می شود، اطلاعی در دست نیست.

وی افزود: کمردرد می تواند بخشی از یک الگوی ضعیف سلامتی و عملکرد ضعیف باشد که خطر مرگ و میر را در افراد مسن افزایش می دهد. 

به گزارش ایرنا از روزنامه تلگراف،این محقق خاطر نشان کرد که با توجه به جمعیت به سرعت در حال رشد افراد سالخورده، سلامت ستون فقرات در حفظ استقلال افراد سالخورده حیاتی است که بر اهمیت توجه به کمردرد در مراقبت های اولیه سلامتی به عنوان یک علامت مهم تاکید می کند. 

این مطالعه در مجله اروپایی Pain منتشر شده است.
  • تایید شده
  • در 1395/12/08
  • ساعت 21:19