تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 984
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس اداره دامپزشکی پیشوا:

موردی از بیماری‌های دامی در واحدهای پروتئینی«پیشوا» مشاهده نشده است

رئیس اداره دامپزشکی پیشوا گفت:‌ در بازدید از واحدهای پروتئینی شهرستان پیشوا، هیچ موردی از بیماری‌های دامی مشاهده نشد.

عبدالحسین محبی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان پیشوا در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در پیشوا با اشاره به اینکه فعالیت‌های دامپزشکی در همه حوزه‌ها به ویژه در زمینه پیشگیری، کنترل و مبارزه با بیماری‌ها همواره مورد توجه قرار دارد اظهار داشت: با توجه به حساسیت‌های به وجود آمده پیرامون بیماری‌های دامی که اخباری از آن در رسانه‌های مختلف منتشر شده است، گشت ویژه نظارتی در سطح شهرستان پیشوا به صورت ویژه از واحدهای پروتئینی شهرستان بازدید کرد.

وی افزود: در این بازرسی که با حضور کارشناسان ادارات دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان، اصناف و همچنین اداره صنعت، معدن و تجارت انجام شد، مسائل مختلف موردنظر کارشناسان مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان پیشوا گفت: در این بازرسی‌ها هیچ مورد مشکوکی به بیماری‌های دامی یافت نشد، و تنها یک واحد صنفی دارای مشکلی غیر از مشکل بهداشتی بود، که پلمب شد.

محبی با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در جامعه نیز بیان کرد: از شاخصه‌های اصلی و مهّم توسعه یک کشور، امنیت غذایی است و سازمان دامپزشکی به عنوان یکی از نهادهای مهّمی که ارتباط تنگاتنگی با سلامت جامعه دارد، نقش بسزایی در این رابطه ایفا می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در فرآورده‌های خام دامی اعم از عرضه فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی و فاقد هویت، کشتار غیرمجاز، حمل و نقل انواع گوشت سفید و قرمز با وسایل فاقد سردخانه و عرضه فرآورده‌های فاقد هویت و غیرمجاز از جمله فاقد تاریخ تولید، انقضا و کد ردیابی دامپزشکی مراتب را اعلام کنند تا برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 5:34